جزئیات خبر


تنظیف 61 میلیون مترمربع فرش حرم مطهر رضوی در سال 1396

تنظیف 61 میلیون مترمربع فرش حرم مطهر رضوی در سال 1396
1397/1/28

مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی از تنظیف 61 میلیون مترمربع فرش حرم مطهر رضوی توسط این شرکت در سال 1396 خبر داد.
غلامرضا باغشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی با بیان این که تمامی این فرش‌ها در واحد قالی‌شویی شرکت شسته شده است، افزود: طی سال گذشته، حدود 750 عدد تخته قالی دستباف به مساحت نزدیک به 6 هزار و 400 متر مربع و تعداد 34 هزار تخته قالی ماشینی به مساحت 230 هزار مترمربع در واحد قالی‌شویی مستقر در کارگاه کنه بیست، شست و شو شده است.
وی ادامه داد: این واحد قالی‌شویی روزانه ظرفیت شست و شوی 200 تخته فرش ماشینی 6 متری و حدود 200 متر مربع قالی دستباف را دارد.
باغشنی با اشاره به ابزار موجود و روش‌های شست و شو در در واحد قالی‌شویی شرکت فرش آستان قدس رضوی گفت: برای شست و شوی قالی‌های ماشینی از 2 دستگاه قالی‌شویی تمام اتومات و دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: شست و شوی فرش‌های دستباف نیز به صورت دستی و با استفاده از مواد شوینده استاندارد انجام می‌گیرد.
باغشنی اضافه کرد: قبل از شست و شو نسبت به خاک‌گیری فرش‌ها اقدام شده و سپس با استفاده از دستگاه‌های تمام مکانیزه و مواد شوینده استاندارد، عملیات شست و شو انجام و فرش برای آبگیری به دستگاه سانتریفیوژ منتقل شده و در پایان نیز برای خشک کردن به قسمت گرمخانه انتقال داده می‌شود.
وی درباره برنامه‌های این شرکت برای واحد قالی‌شویی در سال جاری گفت: با توجه به افزایش حجم فضای مفروش در حرم مطهر رضوی، نیاز به یک دستگاه خاک‌گیر با قدرت بیشتر است که مراحل تهیه و نصب آن در حال انجام می‌باشد.
مدیرعامل شرکت فرش آستان قدس رضوی ادامه داد: افزایش‌20 دستگاه جاروبرقی کوله‌پشتی برای تنظیف رواق‌های مبارکه حرم مطهر به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر برای رفاه حال زائران و مجاوران، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
 11-97

نظر شما